Klub Suterén

Suterénní prostory chrámu byly již od počátku (1936) budovány s ohledem na sociálně-kulturní využití věřících i nevěřících obyvatel. Ve třech původních lodích se nacházely klubovna, kulturní sál s jevištěm a loutkové divadlo. Kulturně sociální činnost byla v 70. letech komunisty přerušena a prostory byly direktivně pronajaty; pouze část se mohla využívat pro potřeby farnosti. 

Dnes tedy navazujeme na aktivity několika zajímavých lidí: prvního faráře Karla Pavlíka nebo Ferdinanda Karáska (sociálního pracovníka) a dalších. Současné zaměření klubu navazuje na původní činnost a záměr budovatelů. Suterénní prostory dnes slouží jako zázemí volnočasového klubu Karásek, ve kterém se scházejí děti školního věku a společně, pod dohledem kazatelky Libuše Jarošové, kreslí, hrají hry, povídají si... Klub Karásek probíhá v pondělí a středu od 15 do 17.30 hodin. 

Každé pondělí si od 18.30 do 19.30 můžete přijít zacvičit Pilates. Za 70,- Kč za jednu cvičební lekci si pod vedením farářky Anny Štěpánkové, jinak také instruktorky Pilates, zdravě protáhnout tělo. Cvičení je určeno a vedeno tak, aby se jej mohl zúčastnit opravdu každý, bez ohledu na věk a fyzickou kondici. Přijít můžete kdykoli, nepředplácí se. 

Prostory klubu Suterén jsou také nabízeny k pronájmům. Veškeré informace se dozvíte ZDECČSH - Karáskovo náměstí 10 - 615 00 Brno
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!